Wolontariat

WYBRANE 049

Wolontariat

Pomoc innym jest źródłem szczęścia.

Volunteering_img_text 1

W ramach pierwszego ogólnopolskiego programu społecznego „ Zamień Komórkę na Planszówkę”, wolontariuszki DB Port Szczecin przekazali 

opiekunom wybranych placówek zestawy gier planszowych. Jego celem było przeciwdziałanie fonoholizmowi, czyli nadużywania smartfonów i komputerów wśród dzieci i młodzieży. 

Akcja odbyła się w dwóch edycjach. Za pierwszym razem wolontariuszki odwiedziły dzieci ze Środowiskowego Ogniska Wychowawczego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci przy ul. Potulickiej w Szczecinie, gdzie zachęcały dzieci do spędzania wolnego czasu przy grach planszowych poprzez wspólną zabawę.  

Za drugim razem wolontariuszki DB Port Szczecin we współpracy ze szczecińską Fundacją Dr Clown zawieźli gry i pluszowe misie dla małych podopiecznych Szpitala w Zdrojach. IMG_8591 (002)

Volunteering_img_text 2

W ramach kolejnej akcji wolontariatu DB Port Szczecin pt. „Uśmiech dla seniora” nasze koleżanki wraz z przedstawicielką Fundacji „Dr Clown” odwiedziły  Dom Pomocy Społecznej „Dom Kombatanta” na ul. Kruczej w Szczecinie. Celem było przeprowadzenie warsztatów terapii śmiechem i arteterapii. Środki na realizację wolontariatu pozyskaliśmy startując w ramach konkursu organizowanego przez DB Cargo Polska. 
IMG_8591 (002)

Volunteering_img_text 3

W ramach akcji charytatywnej „Gaszyn Challenge” spotkaliśmy się na Nabrzeżu Fińskim na wspólne robienie „pompek” i „przysiadów” aby pomóc choremu na SMA Kajtusiowi. Do tego działania zostaliśmy nominowani przez firmę Pol-Agent. Akcja miała na celu zbiórkę pieniążków na rzecz chłopca, prowadzoną przez platformę siepomaga. 
IMG_8591 (002)

 Pozostałe działania:


  • Zbiórka darów dla Domu Pomocy Społecznej dla osób   Niepełnosprawnych w Bobolicach,
  • Zbiórka artykułów pierwszej potrzeby dla szpitala przy ul. Arkońskiej w Szczecinie a wszystko pod hasłem „Pomóżmy tym, którzy pomagają w okresie koronawirusa”.
  • Przekazanie ok. 250 sztuk uszytych maseczek przez nasze dzielne panie z działów administracyjnych . Akcja odbyła się we współpracy z grupą z facebooka „Szczecinianki Szyją Maseczki”. 

Jesteśmy dumni, że możemy coś zrobić dla innych.

WARTO POMAGAĆ!