O firmie

DJI_0071

O firmie

 Co warto wiedzieć o DB Port Szczecin:

  • Jesteśmy częścią Grupy Deutsche Bahn AG;
  • Dzięki kapitałowi Grupy DB i funduszom UE stale inwestujemy w sprzęt i infrastrukturę;
  • Nieustannie rozbudowujemy i usprawniamy nasz terminal kontenerowy, który aktualnie posiada zdolność przeładunkową 150 000 TEU i składową 5000 TEU wraz z możliwością podłączenia 157 kontenerów chłodniczych;
  • Korzystamy z systemów TOS Autostore Container Managemenet System oraz WMS Warehouse Management System, co umożliwia bieżącą kontrolę nad ładunkiem;
  • Wdrożyliśmy program „One Stop Shop” oraz „Single Window” ulepszający współpracę ze służbami państwowymi oraz przyspieszający odprawę i ograniczający koszty klientów przy obsłudze ładunków;
  • Jesteśmy jedynym przeładowcą portowym w zachodniej części Bałtyku w Polsce, który współpracuje z firmą Polski PCS Sp. z o.o. Działamy w oparciu o umowę na testowanie na naszych terminalach systemu PCS w obszarze ładunków drobnicowych i masowych (poprzez Warehouse Managemant System) i skonteneryzowanych (poprzez Container Management system). Celem tej kooperacji jest usprawnienie odpraw celnych towarów poprzez platformę informatyczną łączącą nas z klientami, służbami i instytucjami.

Company_img_text

Nasza wizja
DB Port Szczecin – atrakcyjny przeładowca w rejonie Bałtyku
 

Nasza misja
Nieustanne doskonalenie poziomu jakości oferowanych usług
 


IMG_0822

Będąc częścią Grupy respektujemy następujące wartości:

PARTNERSTWO - Budujemy trwałe relacje oparte na współpracy, szacunku i zaufaniu. Rozumiemy potrzeby innych i jesteśmy gotowi je wspierać. Czerpiemy z różnorodności.

PROFESJONALIZM - Stawiamy na rozwój. Szukamy skutecznych, optymalnych rozwiązań. Jesteśmy merytoryczni, rzetelni, dzielimy się wiedzą. Trzymamy się zasad i jesteśmy odpowiedzialni.

INNOWACYJNOŚĆ - Ciągle się doskonalimy i jesteśmy otwarci na nowe pomysły. Wspieramy innych w rozwoju i doceniamy ich pracę. Dzięki elastyczności i ciekawości myślimy poza schematami, co pozwala eksperymentować z nowymi rozwiązaniami.

ODPOWIEDZIALNOŚĆ SPOŁECZNO-ŚRODOWISKOWA - Tworzymy optymalne warunki pracy. Dbamy o bezpieczeństwo. Promujemy zachowania etyczne. Stawiamy na ekologię. Nasi wolontariusze są zaangażowani w pomoc dla naszych społeczności.wartosci_EN (002)

Company_img_text 3

DB Port Szczecin to my!

_2SH7195

Rys historyczny

Skontaktuj się

Sekretariat

DB Port Szczecin