Wprowadzamy pionierskie rozwiązanie wśród szczecińskich terminali

Zdjęcie PCS

Article: Wprowadzamy pionierskie rozwiązanie wśród szczecińskich terminali

Terminal kontenerowy DB Port Szczecin wraz z firmą Polski PCS otwiera możliwość stosowania na stałe procesu automatycznego zwalniania kontenerów.

Zgodnie z harmonogramem, realizujemy kolejny etap umowy o współpracy z przedstawicielem firmy Polski PCS, panem Andrzejem Zelkiem a Zarządem DB Port Szczecin, podpisanej w dniu 23 października 2020r., dotyczącej testowania systemu PCS (Port Community System). Niezmiernie miło nam poinformować, że jesteśmy w pełni gotowi do automatycznego, celnego zwalnianie kontenerów po zakończeniu obsługi zgłoszenia w procedurze dopuszczenia do obrotu przez system AIS/IMPORT.

Projekt przewidziany dla terminala kontenerowego prowadzonego przez firmę DB Port Szczecin jest elementem digitalizacji terminali portowych w opraciu o „Program rozwoju polskich portów morskich do 2030 r.” realizowanego w ramach współpracy Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) i firmy Polski PCS.

Aktualnie prowadzimy również testy modułu magazynowego dla drobnicy i towarów masowych.

Jesteśmy bardzo dumni, że zostaliśmy głównym partnerem tego projektu w szczecińskim porcie. Dzięki temu możemy unowocześniać i udoskonalać obsługę przeładowywanych ładunków z dużą korzyścią dla naszych klientów i powiązanych instytucji: efektywnością i oszczędnością czasu, zapewnieniu bezpieczeństwa i wiarygodności oraz integralności przy obiegu informacji.